Jenoptik femtosekundni laser JenLas serija je ultrabrzi optički uređaj visoke preciznosti za industrijsku proizvodnju i naučna istraživanja. Njegovi odlični pokazatelji performansi i stalne izlazne karakteristike zauzimaju važnu poziciju u mikro mašinskoj obradi, preciznoj medicini i naučnim istraživanjima. Cijeli tekst detaljno analizira detaljnu tehničku arhitekturu, model greške i dijagnostičku metodu optičkog sistema, te razrađuje sistem, detaljnu strategiju rada i istraživanja. Kompanija je poduzela mjere za poboljšanje performansi i upravljanja sigurnošću, podršku tehničarima, obezbjeđivanje bočnog upravljanja opremom, produženje vijeka trajanja opreme i osiguravanje optičke obrade i konzistentnosti kvaliteta.
Uklonite konvencionalnu dijagnostiku grešaka
Tipični kvarovi optičkih sistema
Pad stope uspješnosti je najčešći neuspjeh, a njegovi uzroci mogu biti različiti. Prvo treba provjeriti optičke komponente, a njihova posebna svojstva su kristalna struktura površine kristala, što može dovesti do niske efikasnosti sistema. Propustljivost/reflektivnost optičkih komponenti koje se koriste u procesu testiranja (kao što su reflektori, izlazna ogledala i valni kristali) i dizajn prozirne tkanine koji se koristi odmah. Imajte na umu da sistem JenLas zahtijeva da imate ispravna ovlaštenja za kupovinu proizvoda, inače može biti nerazumno. Drugi čest razlog je optičko starenje, čije je posebno svojstvo to što će kristalni dragulji ili nezelene kristalne supstance biti vrlo efikasni nakon dugotrajnog rada, a izgled kristalnih supstanci će obično imati boju (obično žutu ili sivu). Ovo je jedini način da se problem riješi analizom svjetla i promjenom potražnje.
Kvalitet svjetlosnog toka će se smanjiti (sa povećanjem svjetlosnog toka ili povećanjem svjetlosnog toka), a prednji put svjetlosti će postati problem kolimacije. Prilikom odlučivanja da li da fiksirate svaku optičku komponentu, posebnu pažnju treba posvetiti fiksiranju opreme i dizajnu opreme. Nakon toga, fino podešavanje, sušenje ili senzori talasnog fronta se koriste za promjenu svjetlosnog toka valnog fronta i lociranje problematičnog područja. Tokom procesa implementacije, temperatura okoline će uzrokovati termičku deformaciju zrcala talasnog fronta, što je potencijalni problem za takve probleme. Nova kalibracija nakon podešavanja temperature je ista kao i optička putanja. Ako se izlazna svjetlost razlikuje od naziva modela, ima li oštećenja na krajnjoj strani izlaznog svjetla i je li polumjer svjetlosne krive premali?
Karakteristike pulsa su različite (na primjer, u slučaju promjene stepena promjene). Prilikom određivanja vremena i upotrebe sistema, može se odrediti brzina svjetlosti i vremenski slijed. Uobičajeni uzroci uključuju: fluktuacije efikasnosti aurore pumpe (trebalo bi biti <0,5%), promjene dužine šupljine (treba provjeriti stabilnost mašine) i disperzioni disbalans (treba poboljšati položaj zrcala i težinu). U ovom slučaju, SESAM sistem je sličan modelnom sistemu, a slabljenje zrcala apsorbera se može smanjiti.
Kvar rashladnog sistema
Loša disipacija topline je glavni uzrok smanjenih performansi i skraćenog vijeka trajanja svjetlosnog sistema. Kada je grijač isključen, vjetrobran pokvari, ili je temperatura okoline previsoka, temperatura napajanja i izvora svjetlosti obično će biti viša od 17°C. Redovno pratite raspodjelu unutrašnje temperature (pomoću vanjskog uređaja za grijanje) kako biste osigurali da je svaki put odvođenja topline ispravan. Struktura sistema vodenog hlađenja, snaga rashladnog sredstva (<5μS/cm), ukupni protok (odstupanje <10%), mikroorganizmi i prevencija prirodnog propadanja.
Table
Dnevni plan života
Primjer svakodnevnih operacija za operatere optičkih sistema. Koristite prednju stranu mašine svaki dan i proverite prednju stranu kako biste bili sigurni da je otvor za izlaz svetlosti nesmetan, bez mrlja ili oštećenja i da nema prepreka na putu svetlosti.