Sony SMT ulagač je važan dio Sony SMT mašine, koji se koristi za automatsko ubacivanje u proizvodnom procesu SMT (tehnologija površinske montaže). Glavna funkcija ulagača je da montira SMD (komponente za površinsku montažu) na ulagač za SMT mašinu, kako bi se postiglo efikasno i precizno postavljanje komponenti.
Vrste i specifikacije
Sony SMT fideri imaju mnogo tipova, uglavnom uključujući sljedeće:
Ulagač trake: Ovo je najčešće korišteni tip ulagača, s različitim specifikacijama kao što su 8 mm, 12 mm, 16 mm, 24 mm, 32 mm, 44 mm i 52 mm. Razmak između traka ima različite opcije kao što su 2 mm, 4 mm, 8 mm, 12 mm i 16 mm, a materijal može biti papir ili plastika. Dovod cijevi: Pogodan za komponente kao što su PLCC i SOIC, ima karakteristike dobre zaštite pinova komponenti, ali slabu stabilnost i standardizaciju i nisku efikasnost proizvodnje.
Box feeder: Poznat i kao vibracioni ulagač, pogodan je za nepolarne pravougaone i cilindrične komponente, ali ne i za polarne komponente i poluprovodničke komponente malog profila.
Tray feeder: Podeljen je na jednoslojne i višeslojne strukture, pogodne za komponente integrisanog kola IC, sa malim otiskom i kompaktnom strukturom.
Scenariji primjene i prednosti
Sony ulagači za montažu čipova se široko koriste u SMT proizvodnim linijama, što može značajno poboljšati efikasnost proizvodnje i tačnost montaže. Trakasti ulagač ima veću točnost prijenosa, bržu brzinu uvlačenja i stabilnije performanse zbog svog visokopreciznog električnog dizajna, koji uvelike poboljšava efikasnost proizvodnje. Dodavač cijevi ima bolju zaštitu za igle komponenti, ali lošu stabilnost i standardizaciju i nisku efikasnost proizvodnje. Ulagači kutija i ulagači sa tacnama su pogodni za specifične tipove komponenti i proizvodne potrebe.
Ukratko, Sony fideri za montažu čipova igraju ključnu ulogu u SMT proizvodnji. Odabirom različitih tipova hranilica, mogu se zadovoljiti različite proizvodne potrebe kako bi se osigurao efikasan i stabilan rad zakrpa.